Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forge of Empires-doarmowa strategia w przeglądarce
Forge of Empires (w skrócie FoE) to strategia.Są tu 2 surowce-złoto i zaopatrzenie (popularnie zwane "młotkami". Zaczynamy od epoki kamienia (ale bardzo szybko wskakujemy n epokę brązu) po epokę kolonizacyjną. Dowodzimy armią (w bitwie dowodzimy max 8 jednostkami), budujemy miasto, dbamy o zadowolenie mieszkańców.

Na początku mamy bardzo małą osadę. Nie ma tam nawet budynków produkujących zaopatrzenie. Pierwsze zadania szybko uczą co robić.

Walka toczy się w systemie tur. W każdej możemy przemieścić jednostkę i zaatakować. Każda jednostka ma swoje plusy i minusy. Np:procarz jest bardzo skuteczny w walce z ciężkozbrojnymi, ale przed kawalerią musi mieć się na baczności.

W grze mamy ograniczoną przestrzeń do budowy, a budynki muszą być połączone drogą! Dlatego ważne jest planowanie zabudowy. Przestrzeń można zwiększyć na parę sposobów:
-za diamenty (waluta za prawdziwą kasę)
-złoto (ale wymaga robienia badań)
-medale (za turnieje pvp)
-podbój prowincji

W grze są kontynenty po 80 ludzi każdy. Jest to pewne ograniczenie, bo można handlować tylko z sąsiadami (i członkami własnej gilldi).

W grze są budynki produkujące różne towary (np:wino). Przejęcie prowincji na której znajdują się odpowiednie zasoby. Handel polega na wymianie dóbr. Ale po co nam te wszystkie produkty? Poza przejmowaniem silą prowincji można spróbować negocjacji (tak jakby kupna terenu za nie).

Prowincje dają różne bonusy.Od zasobów po poszerzeń terenu.

Gracze z Gra:
-komiks42 świat Dinegu

PS:Chce ktoś wino za marmur wymienić?
Reply
Kiedyś w to grałem, nie wiem, czemu przestałem. Może wrócę do gry.
Reply
Grałem kilka miesięcy temu na Brisgard ale po jakimś czasie przestało mnie... bawić... Nie wiem... Mniejsza, jak później chciałem wrócić usunęło mi miasto...
Reply
Wracaj. Będzie z kim handlować.

mieczozebny:
Trudno Tongue Ja dopiero domy kryte dachówką buduje.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)