Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spelunky - wspaniała platformówka na zabicie czasu
"Spelunky to znakomita darmowa platformówka. W grze wcielamy się w bohatera przypominającego Indianę Jonesa - do zwiedzenia mamy wiele jaskiń, w których zbieramy jak najwięcej cennych przedmiotów. Skarby można wymieniać u napotkanego sprzedawcy na nowy ekwipunek (na przykład linę lub bomby). Plansze są pełne zasadzek, groźnych pająków, nietoperzy i duchów, które próbują pozbawić nas życia. Plansze w grze są generowane losowo, dzięki czemu nie spotkamy dwóch takich samych leveli." - szybkidownload.pl

Tutaj kilka screenów
timedoctor.org/wp/wp-content/uploads/2009/03/spelunky_screen.png
spelunkyworld.com/images/spelunky-pc-screen.png
http://www.toptiertactics.com/wp-content/uploads/2011/05/spelunky.jpg

Grę tą poznałem dzięki filmikom Dema3000 na Youtube. Warto obejrzeć, dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o grze.

Ja wspomnę o kilku najważniejszych.
-Gra jest podzielona na 4 światy, każdy świat ma 4 poziomy, czyli razem 16 poziomów.
-Gry nie można zapisywać.
-Jak wyżej jest napisane, lvle generowane są losowo. W każdym levelu możemy, ale nie musimy znaleźć księżniczkę, złoty totem i sklepikarza. Dodatkowo każdy świat ma kilka specjalnych rzeczy, ale je zdobędziecie sami. Księżniczka doprowadzona do końca poziomu daje dodatkowe życie.
-Sklepikarzy natomiast są 3 typy:
-Typ 1 - sprzedaje wyposażenie - można go spotkać najczęściej, sprzedaje zaopatrzenie (liny i bomby), bronie, lub ekwipunek. Ale nie radzę próbować kraść. Spowoduje to, iż sklepikarz obrazi się na nas i zacznie gonić nas z shotgunem
-Typ 2 - Pozwala zagrać w grę. Po zakupieniu jednej gry rzucamy dwoma kośćmi. gdy suma oczek wyniesie 1-6 przegramy, jeśli 8-12 wygramy dwukrotność tego, co zapłaciliśmy. Radzę uważać, rzut dwa razy tą samą kością rozgniewa sklepikarza i, tak jak kolega wyżej, rzuci się na nas z shotgunem
-Typ 3 - Sprzedaje całusy księżniczki (Punkty życia) 30k za sztukę. Gdy spróbujemy zabrać księżniczkę tak jak koledzy zacznie nas atakować.
-Złoty totem po doniesieniu do końca mapki daje nam sporą ilość złota.
-Przez kolce można przechodzić, ale nie można na nie naskoczyć, zabijają od razu.
-Pułapkę strzelającą strzałami można dezaktywować rzucając czymkolwiek, a przed samą strzałą można zasłonić się ciałem jaskiniowca.

Najprzydatniejsze itemy:
-Zielone rękawice - umożliwiają wspinanie się po wszystkich pionowych ścianach.
-Buty ze sprężynami - Pozwalają skakać wyżej.
-Peleryna - Pozwala opadać powoli, bez narażenia na straty życia.
-Plecak rakietowy - pozwala na krótkie loty, najprzydatniejsza rzecz w grze.

Mój osobisty rekord to 14 poziom. Zostałem rozszarpany przez ogromną mumię, która jednym uderzeniem zabiła 2 barbarzyńców i jaskiniowca.

Na razie tyle, jak coś mi jeszcze wpadnie, to dopisze Smile Pobrać grę można z wielu stron, chociażby oficjalnej strony Spelunkyworld.
Reply
Platformówka jak już coś Tongue
Reply
Dzięki, już poprawione Big Grin
Reply
Fajna gra Smile
Reply
Gra jest darmowa?
Reply
Przeczytaj uważnie 1 zdanie. Tongue
Reply
Do pobrania czy przeglądarkowa ?
Reply
Do pobrania. Zajmuje raptem 20MB, a wciąga na długie godziny Smile
Reply
Grało się Smile Mega mało zajmuje + godziny gry Big Grin A najlepsze gdy ma się 10+ poziom i padasz Big Grin
Reply
Doszedłeś kiedyś do 14 i wielkiej mumii?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)