Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Settlers V - Dziedzictwo Królów
Witam

The Settlers V - Dziedzictwo Królów jest to piąta część sławnej gry The Settlers wydana w 2004r. Jest to wg mnie najlepsza część Settlersów pod względem walki. Istnieje w tej grze możliwość grania przez internet czyli multiplayer.

Co z tym multiplayerem? Każdy użytkownik legalnej kopii gry The Settlers może stworzyć bezpłatnie konto na ubi.com. To konto jest niezbędne do grania w systemie multiplayer. Skoro już piszę ten temat, chciałbym wszystkich posiadaczy tejże gry zaprosić do wspólnej rozgrywki, ponieważ ostatnio jest mało graczy.

Istnieje sobie tam taki pokój gry, który zwie się Siedlerkneipe. Jest to pokój niemiecki. Wszyscy gracze graja tylko tam by być razem. Największą społecznością są oczywiście Niemcy, następnie Polacy. Wszyscy grają ze sobą w zgodzie bez względu na naszą przeszłość czy teraźniejszość Smile

Temat niechaj posłuży Wam wszystkim jako dyskusyjny nt tej części gry, nie zjem nikogo jak będzie pisał o innej części. Możecie się tu dzielić swoimi sugestiami, taktykami etc.

Oczywiście by nie było za łatwo Siedlerkneipe rządzi się własnymi zasadami. Jeżeli marzyliście o roli wspaniałego, miłowanym przez lud władcy to niestety możecie o tym zapomnieć. Podpowiem, na multiplayerze trzeba bić w ilość, nie w jakość. Istnieje oczywiście wiele taktyk ale ta teoria jest wg mnie najlepsza.

Zasady podczas gry:

Najczęściej grana - 6er regeln - Bez koni, bez armat, bez wież, bez targowisk, bez rushu na twierdzę przeciwnika jeżeli posiada ośrodki wiejskie, bez szpiegowania przed ws.

5er regeln - to samo co 6er tylko wolno używać targowisk.

Ponieważ ta gra na multi jest dosyć ,,zniemczona" wstawię tu mini słowniczek:

regeln - zasady
ws - czas zawieszenia broni, np ws30 znaczy zawieszenie broni na 30 minut
erbe - główna część gry
nebel - dodatek do gry ,,Misje dodatkowe"
legenden - dodatek do gry ,,Legendy"
dz - ośrodki wiejskie
winterreich/winter - mapa ,,Zimowa kraina", jedna z najpopularniejszych map

Dobrze, jesteśmy już w lobby i co dalej? Niestety gry nie może założyć każdy. Wymogiem jest posiadanie odpowiednio ustawionych portów w routerze. Taka osoba nazywa się hostem. Ja na szczęście takowe mam i mogę zakładać gry Smile

To tyle od mnie, jeszcze raz zapraszam wszystkich posiadaczy The Settlers V - Dziedzictwo Królów do wspólnej gry oraz wszystkich do dyskutowania i wymieniania się swoimi opiniami nt. tej gry w tym temacie.

Mój nick z gry: Elderianek

Pozdrawiam.
Reply
Wink 
Och jak ja pamiętam jak w to grałem. Dodgy

PS: Moja przygoda z settlersami zaczęła się od 2, potem 4. Big Grin
Reply
A dla mnie The Settlers VI > The Settlers V. Może wielu się nie zgodzi, ale... Cool The Settlers VI dla mnie miało niezapomniany klimat, wciągało na długo. W V grałem, mi już wtedy mnie jsię podobała.
Reply
The Settlers III złota edycja, to była gierkaSmile Dawno w to nie grałem, ale zawsze lubiłem tą grę. Muzyczka przyjemna dla ucha, tu co chwilkę ludziki jakiś dźwięk przy znalezisku rud w górach wydawały, tu coś, tam coś, ciekawa gospodarka, żeby zrobić 1 bochenek chleba, trzeba mieć tyle innych budowli, kapłani, walki i w ogóle bardzo ciekawa gra moim zdaniem, gdybym miał skąd za darmo ściągnąć, to bym ściągał od razu bez żadnych aleSmile W część V nie grałem nigdy, ale gdy będę miał okazje, to zobaczę co tam słychać, zapewne od III się różni gigantycznie.
.
Reply
Jedynka była najlepsza, chociaż ja jestem raczej zwolennikiem cultures. Tongue
Reply
Trójeczka to była moja pierwsza gra w życiu bodajże, miałem 7 lat Smile
Reply
Ja w to grałem kilka lat temu, ale i tak musze załatwić sobie płyte bo od jakiegoś czasu mnie ciągnie Tongue Tak sprawdziłem sobie w internecie te Settlersy V to całkiem inna gra niż poprzednie części, wygląd i w ogóle, jak ktoś się przyzwyczaił do III, IV to wątpie, żeby się spodobała część V.
.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)