Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toribash
#1
Toribash to turowa bijatyka, oparta o fizykę ragdoll. To oryginalna gra, której daleko do standardowych założeń znanych z innych gier walki. Jej innowacyjność polega na sterowaniu, gdzie należy poruszać konkretnymi kulkami, symbolizującymi odpowiednie stawy, dzięki czemu wykonywany jest ruch. Toribash wykorzystuje kilka rodzajów akcji na stawach: hold, relax, contract, extend. Posiada kilka poziomów walki, ale nie istnieje jakakolwiek lista ciosów. Gracz ma pełną swobodę ruchów i sam decyduje o sile, sposobie i szybkości zadawanych rywalom uderzeń. Toribash to gra, którą można rozpocząć w trybie single i potraktować ją jako trening, gdzie poznaje się rozmaite ruchy, a następnie rozpocząć właściwą walkę w trybie multiplayer. Celem każdej walki jest pozbawienie przeciwnika głowy, wyrzucenie go z ringu lub tradycyjne znokautowanie. Toribash posiada prostą, przejrzystą, trójwymiarową grafikę. Unikalną cechą produkcji jest ascetyczna oprawa audiowizualna, która ogranicza się do białego tła, prostych brył oraz braku muzyki, uzupełnianych przez efektowne i brutalne animacje ataków oraz efekty dźwiękowe uderzeń.

Opis pobrany ze strony gry.polygamia.pl

Wymagania sprzętowe Toribash
OS: Windows 98/ME/2000/XP Processor: Intel Pentium 4 At 1.0 GHz / AMD Athlon XP 1500+ Memory: 512 Mb Hard Drive: 500 Mb free Video Memory: 64 Mb Video Card: nVidia GeForce FX 5700 / ATI Radeon 9600
Ale generalnie powinno iść nawet na starych kompach. Nie wymaga wiele.
Gra ktoś z was? Gierką idealna na zabicie czasu na E2, wymaga naprawdę dużo myślenia, każdy ruch danej kończyny jest na wagę złota, a czas na ruch mamy ograniczony, więc trzeba szybko kombinować. Dla mnie gra naprawdę innowacyjna, czegoś takiego wcześniej nigdy nie było.


Atdół
Już pousuwałem, kopiowałem post z innego forum na którym pisałem.

http://www.youtube.com/watch?v=W_lc-Fp0Sww
Tutaj macie filmik, pokazujący gameplay. Ale to nie wystarczy obejrzeć, trzeba w to zagrać żeby to poczuć.


http://www.toribash.pl/viewtopic.php?f=10&t=885
A tu poradnik, znaleziony przez Melessa
Reply
#2
Lightbulb 
centery i inne takie z małej powinieneś napisać. :c
Reply
#3
To się pobiera ? Jak tak to ile zajmuje miejsca na dysku ?
Reply
#4
Jak przeczytałem nazwe tematu: Tori black
Jaka ona naprawdę jest: Toribash ...
GOD NO MORE PORN
Reply
#5
15mb.

Ps. Fajne, jakiś czas temu pobrałem i się tym bawię.

Down: Musisz wszystkie kulki na cały kolor ustawić Tongue
Reply
#6
Jestem mistrzem tej gry. Nawet stać nie umiem >_<
AtUp
Już umiem Tongue .

W tutorialu nogami obrywał głowę, a ja zwykłego ciosu pięścią nie umiem wyprowadzić Cry
Reply
#7
(2012-07-30, 17:50:39)You Know It Wrote: 15mb.

Ps. Fajne, jakiś czas temu pobrałem i się tym bawię.

Down: Musisz wszystkie kulki na cały kolor ustawić Tongue

Żeby usztywnić wszystkie stawy wystarczy kliknąć C.
generalnie można walczyć na dwa style, luźny(ciężej) lub sztywny, po kliknięciu C postać jest stabilna i sobię zmieniasz pojedyńcze rzeczy.

Gra nie waży dużo, a naprawdę cieszy - polecam i zapraszam.
AtUP
No pomyśl, jak ty byś wyprowadził cios jakbyś walczył na żywo? Skakałbyś na piętach i zginał kolana? Czy może cofnął łopatkę do tyłu, zgiął łokiec a później wyprostował ręke i wypchnął łopatkę w przód, uderzając do przodu?
Reply
#8
Super gierka, grałem pewien czas lecz po zdobyciu czarnego pasa mi się znudziła, może znów zagram - można by było pokoje robić i podawać tu nazwę. TongueAtDown: Pokombinuj, nie trudno przecież ustawić na holda©, najechać na biodro i przekręcić kółko od myszy do przodu. Z czasem będziesz kopał w bardziej zaawansowany sposób.
Reply
#9
Jak zadać kopnięcie ? Cool
Reply
#10
(2012-07-30, 18:38:16)You Know It Wrote: Jak zadać kopnięcie ? Cool

Zwrot klatki piersiowej, uniesienie nogi, zgięcie kolana i potem kombinuj sam. Trenujcie u Uke, on się nie rusza, każda walka jest inna więc nie możecie mieć opracowanych ciosów gotowych, tylko myśleć na bierząco.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)